7 najlepszych blogów, które warto śledzić jako przedsiębiorca

Bycie przedsiębiorcą to przede wszystkim rozwój własny, ponieważ firma jest odzwierciedleniem tego, na jakim jest się poziomie. Aby wynosić swoją działalność na wyższe poziomy, trzeba również oddać się aktywnemu rozwojowi. Dlatego postanowiłem podzielić się z Tobą listą blogów, które wywarły na mój rozwój największy wpływ. Nie jest to ranking, ułożyłem je alfabetycznie i wszystkie uważam za warte śledzenia. Mam nadzieję, że znajdziesz na tej liście coś, co pozytywnie wpłynie na Twój rozwój.

Ben Greenfield

BenGreenfieldFitness.com

Ben Greenfield to specjalista w optymalizacji działania ciała i umysłu. Pomoże Ci zadbać o najwyższą formę fizyczną i mentalną nie tylko jako trener, ale także dzieląc się fascynującą, specjalistyczną wiedzą z zakresu biochemii i fizjologii oraz ich hackowania w oparciu o najbardziej zaawansowane odkrycia naukowe i… samodzielne eksperymenty na sobie samym. Jego blog i podcast są świetnymi miejscami startowymi do rozpoczynania researchu na dowolny temat, który można ująć w ramach biohackingu.

Jestem wdzięczny autorowi przede wszystkim za książkę „Boundless” i ponadprzeciętną skrupulatność w przekazywaniu wiedzy. Książka, jego podcasty i artykuły są zapakowane po brzegi wieloma specjalistycznymi szczegółami bez zbędnego lania wody. Dzięki niemu zainicjowałem w swoim życiu wiele istotnych zmian poprawiających moje funkcjonowanie.

Dave Asprey

DaveAsprey.com

Blog informatyka, który stał się zawodowym biohakerem światowej renomy. Dave Asprey jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zajmujących się optymalizacją ciała i umysłu, którego celem jest przeżycie przynajmniej 180 lat w pełni sił mentalnych i fizycznych. Wydał wiele fascynujących książek, które w skondensowany sposób przekazują naukowe metody na wzniesienie się na wyższe poziomy funkcjonowania.

Jestem wdzięczny autorowi przede wszystkim za jego książki, które są esencją najcenniejszych naukowych odkryć w ramach funkcjonowania ciała i umysłu. Same perełki wiedzy, które po przeczytaniu od razu można wdrażać. Zawdzięczam wiedzy z tych książek ogromny skok w codziennym poziomie energii do działania.

Maciej Aniserowicz

DevStyle.pl

Blog dla każdego programisty. Autorem jest Maciej Aniserowicz. Doświadczony programista, który nie tylko wskaże Ci właściwą drogę w dżungli kodu, ale też podpowie jak ogarnąć wszystko od strony biznesowej. Warto również przeczytać jego książkę „Zawód: Programista” — w przejrzysty sposób porządkuje wszystko co związane z zawodem. Nawet jeśli jesteś doświadczonym wyjadaczem, na pewno znajdziesz tam kilka przydatnych informacji.

Jestem wdzięczny autorowi przede wszystkim za promowanie idei #SlowBiz. Choć „produkcyjnie” nie wiele różni się od właściwie wdrożonej idei #Hustle, to jednak daje większe poczucie swobody, poprzez danie sobie większego marginesu na odetchnięcie. Czasem zmiana perspektywy daje dużo więcej radości i wolności. I właśnie za tę zmianę perspektywy dziękuję Maciejowi.

James Clear

JamesClear.com

James Clear jest autorem książki Atomic Habits, w której przedstawia koncepcję atomowych nawyków, które z dnia na dzień, małymi krokami, jak procent składany, zwiększają zwrot z inwestycji Twojego czasu i energii. Na jego blogu znajdziesz wskazówki dotyczące ogólnych umiejętności z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego. Jednak to co jest najbardziej interesujące tam to newsletter. I to właśnie za „Newsletter 3-2-1” jestem wdzięczny autorowi. W każdym e-mailu tego newslettera przedstawia 3 swoje idee, 2 cytaty innych autorów i jedno pytanie do czytelnika. Są to krótki e-maile, inspirujące i dające do myślenia, które zobaczysz w swojej skrzynce raz w tygodniu. Niejednokrotnie sprawił, że się zatrzymałem w biegu i zastanowiłem nad tym co dalej, by już z większym wglądem skorygować swój kierunek.

Jacek Kłosiński

Klosinski.net

Jacek Kłosiński prowadzi blog poświęcony prowadzeniu małego biznesu. Głównie obraca się wokół biznesu kreatywnego, ale wiele wskazówek z powodzeniem zastosujesz też do biznesu programistycznego. Na blogu znajdziesz niewiele artykułów, ale każdy w barwny sposób prezentuje temat. Jeśli jednak poczujesz niedosyt artykułów, na ratunek przyjdzie obszerny kanał na YouTube.

Jestem wdzięczny autorowi przede wszystkim za inspiracje. Każdy jego wpis lub wideo ma dla mnie ma jakąś złotą perełkę wiedzy lub inspiracji. Wiedzy, gdy w prosty sposób przekazuje jakąś wskazówkę. Inspiracji, gdy własnym przykładem prezentuje jak można za pomocą odpowiedniej estetyki sprawić, by (v/b)log był po prostu przyjemniejszy.

Marcin Osman

MarcinOsman.pl

Jako przedsiębiorczy programista powinieneś potrafić sprzedawać. W opanowaniu tej umiejętności na pewno pomoże Ci Marcin Osman. Nie jest on programistą, ale za to jest ekspertem sprzedaży, który dostarczy Ci wiele wartościowej wiedzy i rad dotyczących nie tylko w formie ton wartościowych wpisów ale także w formie zbioru najlepszych książek rozwojowych.

Jestem wdzięczny autorowi za wartościowe strategie jakimi się dzieli bezpłatnie oraz w swoich książkach. Książki pisze przyjemnym językiem z masą praktycznych wskazówek. Sprzedawaj więcej, Biznes ci ucieka oraz PowerBook to jedne z najlepszych książek jakie miałem okazje przeczytać. A jego pomysły szybkich strategii sprzedażowych niejednokrotnie wyciągnęły mnie z sytuacji „podbramkowej”. Za co szczególnie dziękuję Marcinowi.

Mirosław Burnejko

TrzyPoziomy.pl

Blog Mirosława Burnejko prezentujący podsumowanie jego działalności. Prezentuje oprócz wielu interesujących wskazówek także przyjemny sposób ustalania celów oparty o tytułowe 3 poziomy. Koniecznie sprawdź. Prowadzi także między innymi platformę edukacyjną Akademia.pl, gdzie znajdziesz kursy na rozmaite tematy.

Jestem wdzięczny autorowi za jego „Szkołę Bloga”. Dzięki tej szkole w końcu udało mi się uporządkować moje projekty blogów i skoncentrować uwagę na tym, którego właśnie czytasz. Sama koncepcja Trzech Poziomów pozwoliła mi uporządkować wszystkie moje projekty. Za te dwie rzeczy serdecznie dziękuję Mirkowi.

2 komentarze do “7 najlepszych blogów, które warto śledzić jako przedsiębiorca”

  1. Dziękuję 😉 blogi o biohackingu bardzo mnie zaciekawily! Napewno sprawdzę 😉 fajny I ciekawy artykuł, krótko i treściwe 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.